AlkimNET Telekomünikasyon LTD. - Turkiye'nin en genç telekom servis saglayıcısı

AlkimNET Telekom
ALKIM Wrox Yayıncılık

ALKIM Yayıncılık ve WROX Yayıncılık tarafindan ortak cevrilen Beginning Visual C# Turkce kitabı hakkında bilgi almak için lütfen tıklayın.

24/7 Destek Hattı: (533) 777.8313 destek@alkimnet.net
For Information in English - please click here >>AlkimNET ATM Network

Alan adı (domain name), bir kişi veya kuruluşun internet üzerindeki kapı adresi olarak tanımlanabilir.

Alan adları internet ağı üzerinde kullanılan numerik IP adreslerini (199.0.0.2) gösteren isimlerdir; örnek: www.abclimited.com. Kişi veya kuruluşlar, daha önceden tescil edilmedi ise tercih ettikleri alan adını tescil ettirebilir, web sitelerini bu adres üzerinde yayınlayabilir, elektronik posta adreslerinde bu alan adını kullanabilirler; örnek: http: www.abclimited.com, ahmet@abclimited.com.

ALKIMNet, ALKIMNet Domain Hosting hizmeti ile kullanıcıları adına tercih ettikleri alan adını tescil ederek ALKIMNet alan adı sunucuları üzerinde barındırır, talep edilen alan adlarına yönlendirir.

Alan adı üzerindeki; "abclimited" kişi veya kuruluşun ismini veya markasını, ".com" kişi veya kuruluşun amacını (com = commercial/ticari, gov = government/hükümet, com.tr = commercial/ticari > Türkiye'deki tescil kuruluşundan tescil edilmiş), "www.abclimited.com" internet üzerinde belirli bir IP adresini ve sunucu üzerindeki içeriği belirler

 

Copyright © 2023 AlkimNET Iletisim LTD. Telif Hakları AlkimNET Iletisim LTD'ye Aittir.